Krutynia: raj dla miłośników kajakarstwa

Spływy kajakowe są dla wielu osób szansą na połączenie aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków Polski. Wycieczki kajakami to jednocześnie świetna okazja, by spędzić czas na łonie natury i nacieszyć się pięknymi widokami. Gdzie warto się wybrać?
Jedną z tych rzek, którą miłośnicy spływów kajakowych polubili bardzo mocno, jest Krutynia. Ten szlak wodny ma wiele uroku, a jego pokonanie może każdemu turyście – wodniakowi dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Spływy kajakowe rzeką Krutynią są jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych, z jakich mogą skorzystać osoby spędzające urlop na Mazurach, są też wspaniałą przygodą oraz wielkim wyzwaniem. Co warto wiedzieć na temat tego szlaku wodnego?
Szlak wodny na rzece Krutyni to malownicza trasa, która liczy sobie ponad 100 km długości. Kto wybierze się na taki spływ, ten będzie mógł nacieszyć się wspaniałymi widokami Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz przyrodniczym bogactwem Puszczy Piskiej. Wycieczki po tej drodze wodnej są jednocześnie idealną okazją do zapoznania się z licznymi zabytkami, których na terenie Mazur nie brakuje. Spływ Krutynią można zatem połączyć z wizytą w pałacu w Sorkwitach oraz ze zwiedzaniem Krutyń, której historia zaczyna się w początkach XVI stulecia. Klasztor starowierców w Wojnowie, malownicza wieś Krutyński Piecek – oto kolejne atrakcje, którymi kusi nas Krutynia i jej urocza dolina.