Jezioro, kajaki

Jak tylko przychodzi wiosna szukamy sposobów na aktywność na świeżym powietrzu. Szukamy przygody. Kraina jezior to fantastyczne miejsce na spływy kajakowe, na wspólne wiosłowanie, na wspólna zabawę.
Przystanie nad jeziorami obfitują w wypożyczalnie kajaków, sprzętu wodnego. Wypożyczalnie kajaków zorganizują całą wyprawę, dobiorą karak do naszych umiejętności, do ciężaru ciała. Zaopatrzą we wiosła, kapoki, odprawią od brzegu. Wystarczy wybrać termin, trasę spływu kajakowego, zadzwonić i ustalić warunki. Wypożyczalnia przygotuje sprzęt, prowiant. Warto ustalić czy będziemy nocować na trasie, ewentualnie zarezerwować noclegi lub zaopatrzyć się w namioty. Wspólna wyprawa jednoczy, daje niezapomniane przeżycia wspomnienia.
Jeziora mogą zaskakiwać, czasem są spokojne, ale tuż za cyplem, wzniesieniem terenu może dmuchać silniejszy wiatr. Pływanie kajakiem już nie jest takie proste, może być, ryzykowne. Podobnie na wartkich ciekach wodnych., strumykach, rzeczkach. Tu jednak przydadzą się umiejętności. Można niegroźnie zanurzyć się pod wodą, ale także można się poobijać. Na początek swojej przygody z kajakami dobrze jest wybierać łatwe trasy spływów kajakowych. Z czasem nabierzemy doświadczenia. Zawsze to będzie frajda.