Dlaczego warto zająć się kajakarstwem?

Jeśli interesujesz się kajakarstwem lub kanu, ale jeszcze nie podjąłeś decyzji o rozpoczęciu uprawiania tego sportu, poznanie wszystkich zalet i korzyści, jakie ze sobą niesie, może Cię bardziej zachęcić. Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, co możesz zyskać dzięki temu ekscytującemu sportowi wodnemu.

Poprawi układ oddechowy i sercowo-naczyniowy

Spływy kajakowe wymagają dużego wysiłku fizycznego i ciągłego ruchu. Dzięki temu ten sport wodny jest bardzo korzystny dla serca. W rzeczywistości, niektórzy twierdzą, że jest to jedno z najlepszych ćwiczeń dla utrzymania zdrowego serca. Oprócz korzystnego wpływu na układ krążenia, kajakarstwo jest również doskonałe dla układu oddechowego, ponieważ pomaga poprawić oddychanie. Polecanym przez nas miejscem do uprawiania kajakarstwa jest rzeka Piaśnica, gdzie efektywnie wzmocnisz swój układ oddechowy.

Wzmacnii mięśnie, poprawia równowagę i koordynację

Ten sport wodny jest również idealny do wzmocnienia i poprawy równowagi, ponieważ kajak jest tak mały, że trzeba mieć dobrą równowagę, aby nie wpaść do wody. Ważna jest również dobra koordynacja wiosłowania, zwłaszcza gdy wiosłuje się z innymi osobami. Kajakarstwo pomaga również wzmocnić różne mięśnie, w tym mięśnie ramion, brzucha, klatki piersiowej i pleców.  Niektóre z mięśni, które najbardziej są zaangażowane w kajakarstwo to między innymi mięśnie grzbietu, biceps, triceps, deltoidy.

Jest to idealna aktywność do eliminowania stresu

Oprócz wszystkich powyższych, ten ekscytujący sport jest idealny do uwalniania napięcia i eliminowania stresu. Jeśli więc czujesz, że potrzebujesz przerwy i szukasz sposobu na relaks i zabawę, ta aktywność jest idealna. Kajakarstwo to sport, który uprawia się zazwyczaj w naturalnych warunkach, co jest idealne, aby uciec od zgiełku miasta i połączyć się z naturą. Spływy kajakowe pozwalają również na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi lub rodziną i wspólną zabawę. Można też uwolnić adrenalinę i spalić nawet 350 kalorii.

Inne korzyści i/lub zalety płynące z uprawiania kajakarstwa to między innymi: poprawa elastyczności, zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej, poprawa koncentracji, pomoc w rozwijaniu poczucia własnej wartości.

Podsumowując, kajakarstwo, czy kanu to sport wodny, który przynosi zarówno wiele radości, jak i korzyści. Dlatego też, jeśli masz możliwość uprawiania tego sportu, czy to samemu, czy z przyjaciółmi, nie powinieneś tego przegapić. Kiedy raz spróbujesz spływu kajakowego, będziesz chciał to robić wiele razy, ponieważ jest to bez wątpienia wyjątkowe i ekscytujące doświadczenie.