Spływ kajakowy – rozrywka dla każdego

Jeżeli marzy Ci się coś innego niż kolejna wyprawa w góry lub leżenie plackiem na plaży, rozważ aktywny wypoczynek na rzece. Kajak to świetna alternatywa dla standardowych pomysłów na urlop – tak dla rodzin z dziećmi, jak i żądnych przygód paczek znajomych.
Do wyboru mamy trasy łatwe z dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną – gdzie nie musimy martwić się o nocleg ani ciepły prysznic – oraz trasy trudne, z dużą ilością przeszkód, wartkim nurtem i możliwością noclegu jedynie pod namiotami. Spływ kajakowy możemy zorganizować samodzielnie lub skorzystać z gotowych programów firm wypożyczających sprzęt wodny. Druga opcja niesie za sobą takie udogodnienia jak transport bagaży wzdłuż trasy spływu czy dodatkowe atrakcje (ognisko, śpiewy z gitarą, animacja czasu wolnego dla dzieci).
Wybierając się na spływ kajakowy należy nastawić się nie tylko na aktywny wypoczynek, piękne widoki i przyjemność, płynącą z kontaktu z naturą. Osoby wrażliwe, które boją się pomoczyć oraz nie znoszą natrętnych owadów, powinny raczej wybrać inny rodzaj wypoczynku.