Najbardziej brutalni gracze w piłce nożnej

Byli lub są postrachem boiska, znani nie tylko ze swoich cnót, ale także z tego, że byli wyjątkowo twardymi, chamskimi lub prowokacyjnymi piłkarzami. Złoczyńcy, którzy w niektórych przypadkach stali się sławni kosztem bohaterów i których najcięższe faule były postrzegane przez piłkarski świat jako akty przemocy, niezależnie od tego, czy były one zamierzone, czy nie.

Sergio Ramos

Obecny center-back PSG ma aurę legendy w Madrycie i reprezentacji Hiszpanii, ale ku swojemu rozczarowaniu, zawsze będzie miał reputację twardziela jako najczęściej odsyłany z boiska gracz w La Liga z 26 czerwonymi kartkami, znacznie powyżej 18 Xavi Aguado i Pablo Alfaro, którzy dzielą drugie miejsce. Cztery lata temu „szarżował” na Salaha w finale Ligi Mistrzów, ale być może jego najbardziej pamiętnym faulem jest ten, który zafundował Messiemu w ferworze słynnego meczy, który zakończył się wynikiem 5-0. Po wszystkim spoliczkował Carlesa Puyola – jednego z kilku graczy Barçy, którzy oburzeni poszli prosić Ramosa o wyjaśnienie.

Pepe

Były zawodnik Realu Madryt, który obecnie gra dla Porto, został scharakteryzowany jako jeden z najtwardszych zawodników w dzisiejszym futbolu. Podczas swojego pobytu w Realu Madryt, Pepe był wielokrotnie zawieszany i choć został odesłany z boiska z czerwoną kartką tylko 3 razy, mogło być ich o kilkadziesiąt więcej.

Jeden moment, który pozostanie w pamięci, miał miejsce w 2009 roku w meczu Real Madryt – Getafe, w którym Pepe dał kilka wślizgów Javierowi Casquero, aż został ukarany czerwoną kartką.

Pablo Alfaro

Lepiej znany jako „chirurg”, Pablo Alfaro był brutalnym graczem, który terroryzował napastników, którzy musieli się z nim zmierzyć. Wielu było zaskoczonych jego zdolnością do kontuzjowania przeciwników, ale w historii Hiszpana były dwa niezapomniane momenty.

Pierwszy był przeciwko Capi, który doznał zwichnięcia kolana po tym, jak został zaatakowany przez Alfaro; a drugi i bardziej kontrowersyjny był przeciwko Toché, który został uderzony w plecy przez Alfaro w meczu pomiędzy Sevillą a Atlético. Jest uznawany za drugiego najczęściej odsyłanego zawodnika w historii La Liga, z 18 czerwonymi kartkami.

Roy Keane

Roy Keane stał się wyjątkową postacią w Manchesterze United, ale jego nazwisko zawsze będzie kojarzone z jedną z najbardziej mrożących krew w żyłach historii w światowym futbolu. Po kilku latach bycia faulowanym przez Alf-Inge Hålanda (ojca Erlinga Haalanda), Roy Keane uznał, że czas się „zemścić”, kopiąc Norwega. Jednak atak był tak mocny, że spowodował u Alf-Inge kontuzję kolana, po której nie był w stanie się pozbierać. Dlatego też musiał zakończyć karierę w wieku 31 lat.

Źródło: http://www.legia24.pl