Kursy nurkowania – jak zacząć przygodę

Lato to doskonały czas na rozpoczęcie przygody z nurkowaniem. Zanim jednak będziemy mogli eksplorować podwodne rafy czy zatopione statki, na początek trzeba przejść kurs nurkowania. Trwa on na początek kilkanaście godzin i w porównaniu do innych nietypowych i ekstremalnych sportów nurkowanie jest stosunkowo tanie. Kursy nurkowania znajdziemy w wielu miastach, są także kursy wyjazdowe.

Kajaki sposobem na nudę
Podstawowe kursy nurkowania Open Water Driver kosztują około 1500 zł. Po kilkunastu godzinach zajęć – teorii, na basenie i na otwartych wodach dostajemy certyfikat i książeczkę nurka. Jednak kiedy chcemy jednie skorzystać z nurkowania jako dodatkowej opcji na wycieczce, wystarczy szkolenie z zajęciami na basenie, po którym możemy pływać pod wodą pod okiem instruktora w grupie. To koszt ok. 400-900 zł. Potem można dokończyć kurs PADI Open Water Driver, który pozwala na samodzielne nurkowanie na otwartych wodach.
Nurkowanie to bardzo różnorodna aktywność – można uprawiać nurkowanie rafowe, wrakowe, pod lodem czy w nocy. Podstawowy kurs nurkowania pozwala robić dodatkowe wyspecjalizowane szkolenia albo kurs ratownika nurkowego.
Nurkowanie do ekscytująca przygoda, które może być sposobem na spędzanie wolnych chwil albo dodatkowe przeżycia na wakacjach. Pozwala doświadczyć podwodnego świata, zupełnie innego niż wszystko co jest nam dostępne na co dzień.

One thought on “Kursy nurkowania – jak zacząć przygodę

  1. Najważniejsze jest aby się nie bać 😀 Ja się bałam i dużo czasu przez to straciłam i teraz żałuję…każdemu polecam taką formę zabawy!

Comments are closed.